Wójt Nadarzyna Janusz Grzyb nie żyje

Wieloletni wójt gminy Nadarzyn Janusz Grzyb zmarł w piątek, 8 grudnia. Miał 55 lat.
wojt-nadarzyna-nie-zyje
Fot. UG Nadarzyn. Funkcję wójta Nadarzyna Janusz Grzyb pełnił od 19 lat.

Janusz Grzyb ukończył Wyższą Szkołę Rolniczo-Pedagogiczną w Siedlcach oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Funkcję wójta gminy Nadarzyn od 1998 roku. Był również prezesem zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, wiceprezesem zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, przewodniczącym Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nadarzynie. Za zasługi w działalności samorządowej i społecznej Janusz Grzyb zdobył wiele odznaczeń m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP.

– Jako Gospodarz Gminy Nadarzyn miał wizję jej rozwoju, którą konsekwentnie realizował. Był osobą o wielkim sercu, niezwykle otwartą, charyzmatyczną, o wszechstronnej wiedzy, z niespotykaną umiejętnością wypracowywania kompromisów i rozwiązań w najtrudniejszych nawet sprawach. Szczerze kochał życie, ludzi, a najważniejszą wartością była dla Niego Rodzina. Miał ogromny dystans do siebie i innych oraz wielkie serce otwarte dla wszystkich – czytamy we wspomnieniu opublikowanym przez współpracowników wójta na oficjalnej stronie gminy.

Janusz Grzyb od wielu lat chorował cukrzycę, przyczyną jego śmierci był najprawdopodobniej zawał.

Podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w piątek, 8 grudnia radni podjęli uchwałę w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie gminy Nadarzyn. Będzie ona obowiązywać do poniedziałku, 11 grudnia.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Wójt Nadarzyna Janusz Grzyb nie żyje