Wynajął 25-latkowi pokój, a on go pobił, związał i przypalał zapalniczką

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec Jana G. 25-latek usłyszał zarzut pozbawienia wolności mężczyzny, u którego wynajmował pokój. Wspólnie ze swoim znajomym związali mężczyznę, a następnie bili i oblewali różnymi płynami, w tym alkoholem i płynem pod prysznic.
pobicie-izabelin
Fot. MK. Janowi G. grozi pięć lat więzienia.

W sobotnią noc, 9 grudnia dyżurny komendy w Starych Babicach został powiadomiony o pozbawieniu wolności mieszkańca izabelińskiej gminy. Do zdarzenia doszło w jego miejscu zamieszkania. Z ustaleń policjantów wynikało, że wynajmujący u pokrzywdzonego pokój Jan G. wspólnie ze swoim znajomym, który przyszedł w odwiedziny, skrępowali pokrzywdzonego. Wszystko to wydarzyło się po tym, gdy właściciel mieszkania poprosił gościa Jana G. o opuszczenie lokalu. Wtedy między mężczyznami doszło do nieporozumienia, w konsekwencji którego mężczyźni przywiązali pokrzywdzonego, a następnie zaczęli go bić, polewać płynami, w tym alkoholem i płynem pod prysznic, a także przypalać zapalniczką. Jan G. wraz z kompanem zażądali kluczy od domu, a gdy je wzięli, opuścili posesję.

Gdy pokrzywdzonemu udało się oswobodzić, o zdarzeniu powiadomił dyżurnego komendy w Starych Babicach. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy w pewnym momencie zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisem, który wszedł do domu. Funkcjonariusze udali się za nim. W jednym z pokoi zastali Jana G., który właśnie kładł się spać. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony widokiem mundurowych. Policjanci zatrzymali 25-latka. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Janowi G. zarzutu pozbawienia wolności pokrzywdzonego. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kryminalnym udało się również „namierzyć” drugiego mężczyznę. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest