Zakończenie pierwszego sezonu Book Morning Library! Gościem specjalnym będzie Michał Nogaś

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zakończyła pierwszy sezon programu Book Morning Library! Do końca listopada na stronie www.bookmorninglibrary.pl ukazywały się nagrania recenzji i wywiady z pisarzami. Organizatorzy zachęcają do ich oglądania.
nogas-spotkanie-grodzisk
Fot. mat. promocyjne. Spotkanie odbędzie się w grodziskim Centrum Kultury.

Uroczyste zakończenie projektu odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury. Gościem specjalnym biblioteki będzie Michał Nogaś, dziennikarz, krytyk literacki i przede wszystkim znawca mediów kulturalnych. – Będziemy rozmawiać o tym, jak opowiadać o literaturze i promować czytelnictwo. Co trzeba zrobić, żeby mieć 69 tysięcy lajków na Facebooku, a więc po prostu – jak tworzyć obiektywne i wartościowe media kulturalne.

Na to spotkanie zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych oraz wszystkich, którzy zainteresowani są pracą w mediach – informuje Magdalena Żerek z grodziskiej biblioteki. – W Grodzisku Mazowieckim jest mnóstwo fanów Michała Nogasia, będzie więc okazja do spotkania. Zachęcamy nauczycieli do zapisywania klas. Można to zrobić osobiście w bibliotece lub dzwoniąc do biblioteki przy ul. Spółdzielczej 9 – dodaje.

Na godzinę 10.00 jest planowane powitanie gości i spotkanie z Michałem Nogasiem. Około godziny 11.15 organizatorzy podziękują dziewczynom za udział w projekcie. W planach jest też poczęstunek. Podczas rozmów kuluarowych będzie można nawiązać nowe kontakty, porozmawiać z gośćmi i z twórczyniami Book Morning Library! W czasie spotkania będzie można też uzyskać informacje o nowym projekcie młodzieżowym, którego realizacja planowana jest na rok 2018.

Patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Mazowieckim jest serwis zachodniemazowsze.info.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest