W Żyrardowie i okolicach łapią za „posiadanie”

Miłośnicy środków odurzających z powiatu żyrardowskiego powinni mieć się na baczności. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu dni mundurowi zatrzymali za posiadanie narkotyków trzy osoby.
narkotyki-zyrardow-zatrzymanie
Fot. KPP Żyrardów. Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu do żyrardowskiej komendy wpłynęła informacja o grupie mężczyzn siedzących na schodach dworca PKP. Skierowani na miejsce funkcjonariusze prewencji wylegitymowali trzy osoby. Podczas przeprowadzanej kontroli osobistej, u jednego z uczestników interwencji w spodniach ujawnili torebkę strunową z zawartością białego proszku. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do żyrardowskiej komendy, a biały proszek po przebadaniu narkotestem okazał się być amfetaminą. Dodatkowo młody żyrardowianin w chwili zatrzymania miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilka dni później kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzili działania na terenie gminy Wiskitki pod kątem ujęcia sprawców włamań. W pewnym momencie, w jednej z wiosek, zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził zaparkowany pod zamkniętym sklepem samochód osobowy marki bmw. W aucie siedziała 20-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna. Podczas podjętej kontroli pojazdu policjanci odkryli torebkę strunową z zawartością suszu roślinnego w postaci marihuany. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Następnie kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania odkryli kolejną porcję narkotyków w postaci marihuany. Kobieta została zwolniona, a mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W połowie grudnia żyrardowska drogówka realizowała również krajowe działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Mają one na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy znajdują się pod wpływem środków odurzających. – Pamiętajmy że alkohol i narkotyki obniża koncentrację, co powoduje opóźnienie reakcji kierowcy. W tej sytuacji kierowca może mieć zaburzoną ocenę odległości oraz nie zdawać sobie sprawy z nadmiernej prędkości, z jaką się porusza. Nietrzeźwy kierowca powoduje zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie tylko dla siebie – informuje st. sierż. Emilia Wielorańska z żyrardowskiej komendy. I dodaje: – Apelujemy do wszystkich osób o stanowczą reakcję w momencie, gdy widzą, że do samochodu wsiada nietrzeźwa osoba. Poinformujmy o tym fakcie policję, by każdy z nas mógł się czuć na drodze bezpieczny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Żyrardów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest