Autostrada A2: tir na barierkach i w rowie

Z dużymi utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy podróżujący w poniedziałek, 29 stycznia autostradą A2 w kierunku Warszawy. W miejscowości Kopiska doszło do niebezpiecznie wyglądającej kolizji z udziałem tira.
wypadek-tir-autostrada
Fot. KPP Żyrardów. Kolizja spowodowała duże utrudnienia.

Do zdarzenia doszło około godziny 3.00 nad ranem. Na 430. kilometrze trasy, w miejscowości Kopiska (gmina Baranów), między węzłem Grodzisk Mazowiecki i Wiskitki, miała miejsce kolizja z udziałem tira. Ciężarówka najpierw uderzyła w barierki, a potem wpadła do rowu.

Na czas wyciągania tira jezdnia w kierunku Warszawy była zablokowana, dlatego kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami trwającymi kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy. Płynny ruch udało się przywrócić dopiero około godziny 12.30. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

To nie jedyny wypadek, jaki miał miejsce na autostradzie A2 w ciągu ostatnich kilku dni. W niedzielę, 28 stycznia, między węzłami Łowicz a Skierniewice, doszło do karambolu z udziałem sześciu aut. Zdarzenie spowodowało ogromny korek i utrudnienia z przejazdem między Łodzią a Warszawą.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest