Kolejny nalot na Wólkę Kosowską. Policja zarekwirowała towar o wartości 500 tys. zł

Prawie 1000 sztuk zabawek i niemalże 1500 zegarków o wartości prawie 500 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Mundurowi zatrzymali troje obywateli Chin, którzy najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
wolka-kosowska-zatrzymanie
Fot. Komenda Stołeczna Policji. Policjanci zabezpieczyli zegarki i zabawki.

Funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej Policji udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk w halach targowych. Tam znaleźli szeroki asortyment zabawek i zegarków. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy posiadały skazy i miały znaki towarowe znanych, markowych firm. Policjanci zabezpieczyli prawie 1000 sztuk zabawek i niemalże 1500 zegarków znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 500 tys. zł.

Policjanci zatrzymali troje obywateli Chin. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Zabezpieczyli również prawie 12 tys. zł i 1200 euro na poczet przyszłych kar.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest