Napad na sklep monopolowy. Sprzedawca brawurowo powstrzymał napastnika [WIDEO]

Policjanci poszukują mężczyzny, który na warszawskiej Pradze-Południe wszedł do sklepu monopolowego i zażądał od sprzedawcy wydania mu pieniędzy. Ekspedientowi udało się go jednak powstrzymać.
napad-sklep-warszawa-targowa
Fot. Komenda Stołeczna Policji Warszawa. Każdy, kto rozpozna i może pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszony jest o kontakt z policją.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 stycznia. Około godziny 7.00 zamaskowany mężczyzna w kapturze wszedł do sklepu monopolowego przy ul. Targowej 3. W pewnym momencie wyjął broń i najprawdopodobniej zażądał od sprzedawcy wydania mu gotówki. Ekspedient podszedł do kasy, jednak nie wyjął pieniędzy, lecz pewnym ruchem próbował wytrącić napastnikowi broń z ręki. Nie udało mu się to, ale złodziej przestraszył się i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Fotografia została opublikowana stronie komendy stołecznej. „Mężczyzna na publikowanym zdjęciu najprawdopodobniej ma bezpośredni związek z tym przestępstwem” – czytamy.

Wszystkie osoby, które rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt, tel.22 603 69 80, 603 84 94 w godz. 8.00-16.00, bądź drogą elektroniczną na adres: komendant.krp7@ksp.policja.gov.pl.

Całe zajście nagrały kamery monitoringu:

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest