Pożar garażu w Tartaku-Brzózkach. Auto doszczętnie spłonęło

W miejscowości Tartak-Brzózki, w domu jednorodzinnym, wybuchł pożar w garażu. Zaparkowanego w środku auta nie udało się uratować.
pozar-samochodu-tartak-brzozki
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Korytów. Przyczyną wybuchu ognia było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 26 stycznia, około godziny 21.18. W budynku jednorodzinnym doszło do pożaru garażu. Przyczyną wybuchu ognia było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej zaparkowanego wewnątrz auta.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki, mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem strażaków i odcięli dopływ gazu i prądu, co pozwoliło strażakom na bezpośrednie działanie zaraz po dojeździe na miejsce. – Pożar ugaszono za pomocą prądów wody i piany. Niestety nie udało się uratować pojazdu zaparkowanego w środku. Po ugaszeniu pożaru miejsce dokładnie oddymiono oraz sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej – informuje Grzelecki. Po ponad dwugodzinnej akcji miejsce przekazano protokołem właścicielowi. W akcji brało udział 15 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Korytów i Radziejowice.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest