Spotkanie z młodą poetką Kają Kowalewską w grodziskiej bibliotece

„Chce się coś pięknego tworzyć” – pod takim tytułem odbędzie się spotkanie z młodą poetką Kają Kowalewską. Na wydarzenie zaprasza Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim.
1
Fot. mat. promocyjne. Podczas spotkania będzie można posłuchać fragmentów poezji Kai Kowalewskiej.

Kaja Kowalewska – poetka, pisarka, krytyczka filmowa, autorka powieści metafizycznej „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości”, powieści w klimacie realizmu magicznego „Siedem grzechów głuchych” i czterech książek poetyckich: „Chaos i inne piętra” (książki, która zapoczątkowała rewolucję w poezji), „Melanżcholie”, „Niebospiecznik”, „Łąki mi love”.

Z jej inicjatywy powstała seria wydawnicza „ATRAMENT”, której jest redaktorem. Seria ma na celu promowanie „poezji, duszy i słowa”, ma być kluczem, który w cyberepoce otworzy drzwi na wrażliwość. Kaja Kowalewska wyznaje zasadę, że piękne rzeczy powstają z miłości i że każdy ma swoje szaleństwo. Jest także założycielką nieformalnej grupy artystycznej „CHAOS” i społeczności poetyckiej Book Steria. Współpracuje z Grupą Literyczną na Krechę (Hyde Park, AntyWalentynki), angażuje się w działania portalu Nowe Myśli – Scena Kultury Niemasowej. Z zamiłowania pasjonatka strun. Tworzy autorską muzykę do swoich tekstów, prezentuje muzykę instrumentalną, wykonywaną na gitarze solo, a także melorecytację poezji. Swoje muzyczne utwory określa mianem CHAOSU ALTERNATYWNEGO. Jej strona autorska Chaos i inne piętra skupia już ponad sto tysięcy czytelników/fanów.

Spotkanie z Kają Kowalewską odbędzie się w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki przy ul. Spółdzielczej 9 w piątek, 26 stycznia 2018 r., o godz. 17.30. Podczas spotkania usłyszycie fragmenty poezji Kai Kowalewskiej. Wydarzenie poprowadzi Inka Merda. Więcej na stronie: www.biblioteka.grodzisk.pl.

Patronem medialnym wydarzenia jest serwis zachodniemazowsze.info.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest