Pożar w Żyrardowie. Jedna osoba nie żyje

W budynku wielorodzinnym przy ul. Waryńskiego wybuchł pożar. Niestety, przebywającego w środku lokatora nie udało się uratować.
pozar-zyrardow-ul-warynskiego
Fot. zyrardw.osp.org. Strażacy ponad godzinę walczyli z ogniem.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 stycznia. Około godziny 05.36 mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Waryńskiego w Żyrardowie poinformowali straż o pożarze w mieszkaniu na parterze. Stwierdzili również, że wewnątrz może znajdować się lokator. – Po przybyciu na miejsce stwierdzono dym wydobywający się przez okno. Dostęp do mieszkania był utrudniony z uwagi na kraty w oknach oraz podwójne drzwi antywłamaniowe. Strażacy podali wodę przez okno, w międzyczasie wycięli kratę i weszli do środka w aparatach powietrznych – mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Piotr Grzelecki. Niestety, wewnątrz, przy drzwiach wyjściowych, na podłodze znaleziono mężczyznę bez czynności życiowych.

Po otwarciu drzwi, ewakuowano poszkodowanego na zewnątrz i przekazano ratownikom medycznym, jednak wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez lokatora. W ponad godzinnej akcji pod dowództwem komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie brało udział dziesięciu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest