400 policjantów w akcji, 55 przeszukanych miejsc, 32 osoby zatrzymane. Mocne uderzenie w przestępczość narkotykową na Mazowszu [FOTO, WIDEO]

Działania policjantów oraz funkcjonariuszy Służby Granicznej i Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego, skierowane w przestępczość narkotykową, doprowadziły do zatrzymania 32 osób. Ponad 400 funkcjonariuszy przeszukało ponad 55 miejsc. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli, m. in. heroinę, kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz pieniądze w kwocie 67 tys. zł.
narkotyki-zatrzymanie-luty-2018-4
Fot. Komenda Stołeczna Policji. W akcji zatrzymania podejrzanych wzięło udział 400 funkcjonariuszy.

Kryminalni z komendy w Wołominie, w ramach prowadzonych od dłuższego już czasu czynności operacyjnych oraz śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, ukierunkowanego na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie garnizonu warszawskiego, rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Warszawy oraz w powiecie wołomińskim. W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że przestępcza działalność obejmuje teren całego garnizonu warszawskiego.

Policjanci ustalili, że grupa składająca się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym, uczestniczy w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych. Posiadając taką wiedzę, w środę, 21 lutego, w godzinach porannych blisko 400 policjantów, w tym funkcjonariusze z Wołomina, komendy stołecznej, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP, oraz CBŚP, Straży Granicznej i Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeszukali łącznie 55 miejsc na terenie garnizonu stołecznego, w tym dwa magazyny do przechowywania narkotyków.

Zatrzymane zostały 32 osoby w wieku od 20 do 65 lat, w tym trzy kobiety. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono trzy atrapy broni krótkiej. Na terenie jednej z posesji znaleziono znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukań funkcjonariusze odkryli i zabezpieczyli m.in. heroinę, kokainę, marihuanę i amfetaminę, ponad 67 tys. złotych oraz wartościowe zegarki i telefony komórkowe.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały umieszczone w policyjnych celach. Są one podejrzane o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkania, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Już w dniu zatrzymania wobec pięciu osób sąd, na wniosek Prokuratora Okręgowego Warszawa Praga w Warszawie, zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania oraz dwa dozory policyjne, w tym jeden, z poręczeniem majątkowym na kwotę 15 tys. złotych. Następnego dnia, wobec kolejnych 18 osób, zastosowano areszty.

Prowadzone przez funkcjonariuszy działania to dalszy ciąg realizacji sprawy, w której już w czerwcu, a następnie we wrześniu ubiegłego roku, zatrzymanych zostało łącznie 51 osób. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli wówczas m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron. Śledztwo dotyczy działalności grupy przestępczej, która w okresie co najmniej od 2011 roku wprowadziła do obrotu na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego nie mniej niż 400 kg środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci heroiny, kokainy, marihuany, amfetaminy i mefedronu. Grupa ta zajmowała się również produkcją amfetaminy i marihuany. Jak informują mundurowi z biura prasowego komendy stołecznej, sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

narkotyki-zatrzymanie-luty-2018

narkotyki-zatrzymanie-luty-2018-2

narkotyki-zatrzymanie-luty-2018-3

narkotyki-zatrzymanie-luty-2018-5

narkotyki-zatrzymanie-luty-2018-6

narkotyki-zatrzymanie-luty-2018-8

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest