Afera korupcyjna z Centralnym Portem Komunikacyjnym w tle [WIDEO]

Agenci delegatury CBA w Łodzi zatrzymali pięciu podejrzanych w sprawie powoływania się na wpływy wśród parlamentarzystów oraz osób pełniących funkcje w ministerstwach i samorządach. Zatrzymani to biznesmen z Krakowa, właściciel gruntów pochodzący z Szydłowca oraz dwóch biznesmenów z Łodzi i jeden obcokrajowiec.
centralny-port-komunikacyjny-cba
Fot. cba.gov.pl. Zatrzymani byli zaskoczeni akcją CBA.

Do zatrzymania doszło na spotkaniu biznesowym w jednej w restauracji w podłódzkim Rzgowie, gdy omawiano szczegóły aktu notarialnego, który miał zostać podpisany kolejnego dnia, a stanowił podstawowy element całej transakcji. Zatrzymani byli mocno zaskoczeni, nie spodziewali się takiej akcji ze strony CBA.

Za 6 mln zł łapówki, która miała być wręczona decydentom, parlamentarzystom i urzędnikom zatrzymani oferowali koncesję, zezwolenia na eksploatację, odrolnienie 50 ha terenu leżącego pomiędzy Kielcami a Radomiem, a przede wszystkim wysokie rządowe kontrakty na odbiór kruszywa z górniczej odkrywki z przeznaczeniem na budowę m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego i autostrad. Ustalenia CBA wskazują, że zatrzymani prowadzili swój przestępczy proceder przez ostanie dwa-trzy miesiące.

Teraz podejrzani usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, gdzie trafią zgromadzone dowody i materiały w tej sprawie.

Źródło: cba.gov.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest