Bestialskie pobicie obywatela Ukrainy w Błoniu

Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju na obywatelu Ukrainy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Pawłowi U. i Damianowi D. zarzutów. Sąd na wniosek policji zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.
pobicie-ukrainiec-blonie
Fot. nowy-tomysl.policja.gov.pl. Mężczyźni dopuścili się przestępstwa w warunkach recydywy.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Tuż po północy do błońskiego komisariatu przyszedł obywatel Ukrainy z widocznymi śladami pobicia. Dyżurny w rozmowie z mężczyzną ustalił, że chwilę wcześniej został pobity przez dwóch nieznanych mu napastników. Ponadto sprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony szczegółowo opisał, jak doszło do zdarzenia oraz jak wyglądali sprawcy. Dyżurny natychmiast przekazał uzyskane informacje załogom patrolowym. Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Leszna, którzy wzięli udział w poszukiwaniu sprawców, do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju.

Jak się później okazało, zatrzymani mężczyźni dopuścili się przestępstwa w warunkach recydywy. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Pawłowi U. i Damianowi D. zarzutów rozboju. Dodatkowo Damian D. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę. Sąd na wniosek policji poparty przez prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest