Budowa błońskiego Centrum Sportu idzie do przodu. Już w przyszłym roku mieszkańcy wykąpią się w basenie [FOTO]

– I już basen, czyli wielofunkcyjny budynek Centrum Sportu, wystaje ponad ogrodzenie budowy – cieszy się burmistrz Błonia Zenon Reszka. Obiekt zostanie oddany do użytku mieszkańców w przyszłym roku.
basen-blonie
Fot. Facebook/Zenon Reszka – Zdzisław Lecewicz/Centrum Sportu w Błoniu. Zakończenie budowy obiektu jest planowane na przyszły rok.

Centrum Sportu w Błoniu będzie wielofunkcyjnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym. W jego skład wejdzie hala sportowa z widownią na 500 osób oraz boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, korty do squasha, a przede wszystkim kryty basen ze zjeżdżalniami, basenem sportowym, basenem rekreacyjnym i wodnym placem zabaw dla dzieci wraz z zapleczem techniczno-socjalnym, rekreacyjno-treningowym i pozostałą infrastrukturą towarzyszącą np. sauną i pomieszczeniami przeznaczonymi do odnowy biologicznej. W błońskim Centrum Sportu znajdzie się również siłownia, sala do ćwiczeń sztuk walki oraz innych zajęć ruchowych. Na poziomie -1 powstanie kręgielnia i strzelnica. Nie zabraknie sali konferencyjnej. Wokół obiektu zaprojektowano rekreacyjną strefę zieleni i parking na około 150 miejsc.

O postępach prac, na swoim profilu na Facebooku, poinformował burmistrz Błonia Zenon Reszka. – I już basen, czyli wielofunkcyjny budynek Centrum Sportu, wystaje ponad ogrodzenie budowy – napisał włodarz.

Centrum powstaje przy ul. Grodziskiej, między tzw. parkiem włoskim a parkiem Bajka. Realizacja zadania została rozłożona na trzy lata – 2017, 2018 i 2019. Gotowy obiekt zostanie oddany do użytku jesienią przyszłego roku. Wartość inwestycji to 61 mln zł.

basen-blonie-2

basen-blonie-3

basen-blonie-4

basen-blonie-5

basen-blonie-6

basen-blonie-7

basen-blonie-8

basen-blonie-9

Fot. Facebook/Zenon Reszka, Zdzisław Lecewicz/Centrum Sportu

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest