Milionowa dotacja dla Brwinowa na nową drogę

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekaże gminie Brwinów 1,13 mln zł na budowę nowej drogi – ciągu ulic, które prowadzą od drogi wojewódzkiej nr 720 (ul. Natalińskiej w Otrębusach), obok szkoły do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Po zrealizowaniu tej inwestycji łatwiej będzie dojechać na koncerty i imprezy kulturalne organizowane w Mateczniku Mazowsze.
przebudowa-ul-piaseckiego-otrebusy
Fot. UG Brwinów. Nowa droga ma być bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników ruchu.

Na sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która odbyła się 30 stycznia 2018 r., radni podtrzymali propozycję zarządu i wyrazili zgodę na przekazanie gminie Brwinów 1,13 mln zł dotacji na przebudowę ul. dr. M. Piaseckiego oraz fragmentów ul. Malinowej i Poziomki w Otrębusach. – Nasza pomoc ma na celu zmodernizowanie drogi, która prowadzi do naszej placówki kulturalnej, do Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” i Matecznika. Samorząd postanowił przeznaczyć na ten cel określone środki i ta uchwała jest realizacją tego postanowienia – powiedział skarbnik województwa Marek Miesztalski.

Projekt obejmuje przebudowę jezdni wraz z budową:

chodnika na całej długości,

ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 720 do bramy zabytkowego pałacu Karolin,

97 miejsc postojowych wzdłuż ul. Piaseckiego w rejonie Zespołu Szkół w Otrębusach,

40 miejsc postojowych wzdłuż ul. Malinowej w rejonie Matecznika Mazowsze.

Odcinek objęty przebudową ma długość 0,626 km. Nowa droga będzie bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników ruchu – pieszych, rowerzystów i kierowców, którzy udają się zarówno do siedziby zespołu „Mazowsze”, jak też do szkoły podstawowej w Otrębusach.

Źródło: Urząd Gminy Brwinów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest