Spotkanie z Mariuszem Szczygłem w Grodzisku Mazowieckim

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich fanów literatury reportażowej na spotkanie z Mariuszem Szczygłem. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 24 lutego, o godz. 16.00, w Pawilonie Kultury przy ul. Westfala.
mariusz-szczygiel-spotkanie-grodzisk
Fot. Bartek Kowal/Latający Kowal Fotografia. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem poprowadzi Katarzyna Czarnecka

Mariusz Szczygieł to reporter i felietonista, od lat związany z “Gazetą Wyborczą” i “Dużym Formatem”, uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2013. Za swoją książkę „Gottland” został nagrodzony European Book Prize i Nike Czytelników. Jest autorem antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologia polskiego reportażu. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Mieszka w Warszawie, pracuje w fundacji Instytut Reportażu.

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem poprowadzi Katarzyna Czarnecka z grodziskiego Pawilonu Kultury. – Będziemy rozmawiać o kuluarach pracy reportażysty, niesłabnącym zainteresowaniu literaturą reportażową w Polsce, o konkretnych tytułach książkowych. O tym, co zmieniły, jak wpłynęły na nasze postrzeganie rzeczywistości i dlaczego warto po nie sięgnąć, a także o Czechach, mediach społecznościowych i o tym, jak wygląda miejsce pracy Mariusza Szczygła – informuje Katarzyna Czarnecka. Po spotkaniu będzie możliwy zakup książek, m.in. „Kaprysiku” i „Projektu: Prawda”.

Patronem medialnym wydarzenia jest serwis zachodniemazowsze.info.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest