Uwaga na oszustów! Żerują na tragicznym wypadku w Walerianach

W czwartek, 15 lutego odbył się pogrzeb 18-letniej uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Walerianach. Tymczasem szkoła ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze dla poszkodowanych.
wypadek-waleriany-oszusci
Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów. W wyniku wypadku jedna osoba zginęła, a cztery są ranne.

Tragiczny wypadek miał miejsce 8 lutego na drodze wojewódzkiej nr 719, w miejscowości Waleriany. Policjanci wstępnie ustalili, że mazda jadąca z Puszczy Mariańskiej w kierunku Żyrardowa wypadła z drogi, zjechała na lewą stronę jezdni i uderzyła w przydrożne drzewa. W samochodzie jechało pięć młodych osób w wieku od 16 do 18 lat: dwie kobiety z przodu i trzech mężczyzn z tyłu. Śmierć na miejscu poniosła uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej podróżująca z przodu na miejscu pasażera. Pozostali odnieśli poważne obrażenia.

Teraz szkoła, do której uczęszczała zmarła 18-latka, ostrzega przed oszustami żerującymi na nieszczęściu poszkodowanych w wypadku. Na oficjalnym profilu liceum w Puszczy Mariańskiej na Facebooku opublikowano oświadczenie o następującej treści:

OŚWIADCZENIE

Otrzymaliśmy sygnały od osób starszych mieszkających w Żyrardowie o rzekomej zbiórce przez Nasze Liceum środków finansowych, związanych z ostatnimi wydarzeniami.
Oświadczamy, iż NIE prowadzimy zbiórki pieniężnej na ten cel. Bardzo prosimy o udostępnianie.

Przypomnijmy, że policjanci z komendy w Żyrardowie ustalają, jaki był przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku i poszukują świadków. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na jego temat proszone są o pilny kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowaniem mł. asp. Dariuszem Tomaszewskim, tel.: 46 858 22 34 lub dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie tel. 46 858 22 00.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest