Leszno: stracił panowanie nad ciężarówką, ściął słup i wjechał w ogrodzenie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Lesznie na drodze wojewódzkiej nr 579 z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą. Na czas wyciągania pojazdu na drogę ruch został całkowicie zablokowany.
wypadek-leszno-latarnia
Fot. KPP Stare Babice. Po kolizji samochód wyglądał na mocno zniszczony.

W czwartek, 22 marca, około godziny 4.30 nad ranem dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Lesznie, na drodze wojewódzkiej nr 579. Na miejsce udali się mundurowi z wydziału ruchu drogowego oraz z posterunku w Lesznie. Z ich ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki z naczepą, jadąc ul. Błońską w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji.

Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kierowca był trzeźwy. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 42-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł, funkcjonariusze nałożyli na niego również sześć puntów karnych. Na czas wyciągania pojazdu na drogę ruch został całkowicie zablokowany. Policjanci zorganizowali objazdy. Około godziny 10.00 ruch został przywrócony.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu – zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych – o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze – zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest