Unieważnili przetarg na remont drogi nr 579 z Błonia do Leszna

Niedługo trwała radość kierowców z Błonia i okolic na wieść o planowanym remoncie drogi wojewódzkiej nr 579. Oferty, które wpłynęły od firm, okazały się za drogie i przetarg trzeba było unieważnić.
droga-579-remont
Fot. KG. Droga wojewódzka nr 579 już od dawna wymaga gruntownej przebudowy na całej długości.

Droga wojewódzka nr 579 prowadzi z Kazunia do Radziejowic. Z powodu złego stanu nawierzchni sprawia kierowcom wiele problemów. W szczególności odcinek Błonie-Leszno wymaga gruntownej przebudowy. Dziury, koleiny, niewidoczne znaki poziome – tak w skrócie można opisać stan nawierzchni trasy.

W grudniu stało się to, na co kierowcy od dawna czekali. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) ogłosił przetarg na przebudowę drogi nr 579. Według założeń, przebudowany miał zostać właśnie najbardziej zniszczony odcinek – Błonie-Leszno o długości nieco ponad 4 km, a dokładnie fragment od mostu na rzece Utracie do skrzyżowania w Lesznie. Inwestycja miała być realizowana w systemie „projektuj i buduj”, co oznacza, że ta sama firma zajęłaby się się wykonaniem dokumentacji projektowej i pracami drogowymi. Na trasie miały zostać przebudowane jezdnie, skrzyżowania, zjazdy do posesji, wyłoniona w przetargu firma zajęłaby się też odwodnieniem i nowym oświetleniem. Pasy ruchu zostałyby poszerzone do siedmiu metrów. Przewidziano też uporządkowanie zieleni. Koniec prac zaplanowano na wrzesień 2019 roku. Inwestor czekał na oferty do 10 stycznia. Niestety, propozycje firm, które wpłynęły do zarządcy, czyli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich okazały się za drogie. Inwestor przeznaczył na przebudowę trasy kwotę w wysokości 11,4 mln zł, tymczasem najniższa oferta wyniosła przeszło 20 mln zł, a najwyższa na prawie 40 mln zł. Przetarg trzeba było więc unieważnić.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Unieważnili przetarg na remont drogi nr 579 z Błonia do Leszna