Wkrótce ruszy przebudowa ul. Sienkiewicza

Coraz bliżej otwarcia pierwszej w Pruszkowie galerii handlowej „Nowa Stacja”. W związku z tą inwestycją, wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Sienkiewicza.
ul-sienkiewicza-pruszkow-remont
Fot. Facebook/Nowa Stacja. Prace nad budową galerii trwają.

Prace nad budową galerii Nowa Stacja – pierwszego w Pruszkowie centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia postępują. Wiadomo już, że będzie tu można znaleźć m.in. takie marki jak: H&M, Carrefour, Jysk, CCC, RTV Euro AGD, KFC, Olimp, Vision Express, Orange, Play, Multikino, Fitness Zdrofit, Super-Pharm, Czas na Herbatę, Empik, Świat Książki, sala zabaw Fikołki, biura podróży TUI, Rainbow i Itaka. W sumie na powierzchni 27 tys. mkw. powstanie 120 lokali handlowych i usługowych. Jak zapewnia inwestor, nowoczesne kino, klub fitness, atrakcje dla dzieci oraz rozbudowana strefa gastronomiczna umożliwią przyjemne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Otwarcie galerii przewidziano na ostatni kwartał tego roku.

Zanim jednak Nowa Stacja rozpocznie działalność, wcześniej trzeba będzie przebudować ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Stalowej do ul. Staszica. W ramach inwestycji jest planowana budowa dwóch rond oraz nowych dróg serwisowych wzdłuż budynku galerii, co ma wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa i poprawę ruchu drogowego. Do przeprowadzenia prac budowlanych będzie konieczne wyłączenie drogi z ruchu – w kierunku ul. Staszica od marca i w obu kierunkach od czerwca. Inwestor budowy Nowej Stacji, który przeprowadzi prace na tym odcinku drogi, deklaruje ich zakończenie i przywrócenie pełnego ruchu we wrześniu. Dokładniejsze informacje dotyczące zmiany organizacji w rejonie ul. Sienkiewicza mają być znane wkrótce.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest