Zarzuty i areszt za zabójstwo w Piastowie

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Pruszkowa, który usłyszał zarzut zabójstwa 38-letniego Macieja G. z Piastowa. Zwłoki ofiary ujawniono w kamienicy przy ul. Słowackiego.
zabojstwo-piastow-slowackiego
Fot. KG. Czynności na miejscu prowadzili mundurowi z komendy w Pruszkowie.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w środę, 21 marca. Tego dnia, około godziny 10.00 policjanci zostali powiadomieni o zwłokach ujawnionych w domu przy ul. Słowackiego 4 w Piastowie. 38-letni mężczyzna miał obrażenia głowy. Na miejscu pojawili się mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, którzy prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora oraz lekarz medycyny sądowej.

Z ustaleń śledczych wynika, że ofiara – 38-letni Maciej G., w ubiegłą niedzielę, 18 marca spożywał alkohol z 27-letnim Januszem K., mieszkańcem Pruszkowa. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do kłótni. Janusz K. zadał pokrzywdzonemu kilka uderzeń tępym narzędziem, powodując rozległe obrażenia głowy, które były przyczyną śmierci. Po dokonaniu zabójstwa okradł mieszkanie Macieja G., a także samochód marki opel vectra. Auto próbował sprzedać, fałszując podpis.

Mężczyzna już został zatrzymany, usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Janusz K. przyznał się do winy, sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest