Dni Piastowa 2018 [PROGRAM]

Zawody sportowe, wydarzenia kulturalne i koncerty gwiazd – znany jest już szczegółowy program tegorocznych obchodów Dni Piastowa. Podobnie, jak w latach ubiegłych, również i w tym roku piastowianie będą świętować przez kilka dni.
dni-piastowa-2018
Fot. Facebook.com. 2 maja z koncertem wystąpi popularna grupa disco polo i dance Piękni i Młodzi.

Obchody Dni Piastowa 2018 rozpoczną się 2 maja. Tego dnia, na stadionie miejskim, odbędzie się m.in. bieg Konstytucji 3 Maja na dystansie 1791 metrów i turniej siatkówki plażowej. Dla dzieci przewidziano festyn sportowo-rekreacyjny. Z kolei starsi będą mogli wziąć udział w badaniach lekarskich zorganizowanych przez SPZOZ Piastun. W godzinach 10.00-15.00 odbędą się mistrzostwa Piastowa w ergometrach. Na godzinę 16.00, na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, zaplanowano ognisko literackie. Od godziny 17.00, na placu przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej rozpoczną się koncerty. Wystąpią: After Party, Playboys, D-Bomb oraz Piękni i Młodzi (więcej na temat koncertów, które odbędą się w ramach Dni Piastowa można przeczytać TUTAJ).

3 maja o godzinie 10.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. O godzinie 11.30 w Al. Krakowskiej rozpocznie się turniej koszykówki ulicznej oraz gra miejska „Dla Niepodległej”. W tym samym czasie na stadionie odbywać się będzie turniej siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży. Przewiedziano atrakcje dla dzieci. Z myślą o nich, na terenie ogrodu Miejskiego Ośrodka Kultury, zostanie zorganizowany park rozrywki oraz miasteczko historyczne przedstawiające obóz Legionów Polskich. Po południu impreza ponownie przeniesie się na ul. Warszawską, na plac OSP. W tym miejscu od godziny 16.00 swoje talenty wokalne i taneczne będą prezentować dzieci z piastowskich szkół i przedszkoli oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. O godzinie 20.00 rozpocznie się koncert zespołu Ray Wilson Genesis Classic.

dni-piastowa-2018

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest