Krok w stronę budowy grodziskiej obwodnicy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał postanowienie kończące ponowną ocenę oddziaływania na środowisko w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. To ważny krok w kierunku rozpoczęcia tej niezbędnej inwestycji drogowej.
zachodnia-obwodnica-grodziska-2018
Fot. 0532-2008/pixabay.com. Mieszkańcy Grodziska mają już dość stania w korkach.

Postanowienie kończące ponowną ocenę oddziaływania na środowisko w sprawie zachodniej budowy obwodnicy Grodziska Mazowieckiego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał w czwartek, 12 kwietnia. Podobnie jak w przypadku zmiany prawa i obowiązku zasięgnięcia dodatkowej opinii od Wód Polskich, również w tym przypadku w celu przyspieszenia sprawy wspomnianej inwestycji drogowej pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zwrócili się z prośbą do burmistrza Grodziska o przekazanie dokumentów kończących prowadzenie procedury. Dokumenty w trybie pilnym zostały dostarczone do wojewody mazowieckiego.

– W tej chwili, posiadając wszystkie niezbędne odstępstwa, opinie i uzgodnienia, pracownikom urzędu wojewódzkiego nie pozostanie nic innego jak tylko przystąpić do przygotowania tak długo wyczekiwanego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej – informuje grodziski magistrat. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na budowę. Stanie się tak pod warunkiem, że mieszkańcy, którzy do tej pory protestowali w sprawie planowanego przebiegu obwodnicy, nie złożą odwołań. Czy tak będzie – pokaże czas.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest