Mocne uderzenie w nielegalny hazard na Mazowszu [FOTO, WIDEO]

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, zatrzymanie 22 podejrzanych, zlikwidowanie czterech lokali z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz zabezpieczenie łącznie 31 takich maszyn – to wynik śledztwa prowadzonego przez policjantów z zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. W działaniach wzięli udział również funkcjonariusze z mazowieckiej IAS, KSP, KMP w Siedlcach oraz SG.
nielegalny-hazard-mazowsze
Fot. cbsp.policja.pl. W zatrzymaniu wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy.

Śledczy wpadli na trop grupy działającej wbrew przepisom Ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych. Dotychczasowe ustalenia śledztwa wykazały, iż członkowie grupy organizowali i prowadzili gry na automatach na terenie niemal całego kraju, bez posiadania stosownych zezwoleń w lokalach, nie będących kasynami.

Działania zostały przeprowadzone w dniach 20-22 marca 2018 roku na terenie województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wówczas to, ponad 150 funkcjonariuszy warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Hrebennem zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Okręgowej w Siedlcach 22 osoby. Jak się okazało jednym z zatrzymanych był 32-latek poszukiwany listem gończym, w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Podczas działań w Warszawie i w Siedlcach zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych. W wyniku przeszukań mieszkań zajmowanych przez podejrzanych oraz lokali z automatami do gier zabezpieczono materiały dowodowe, a także 31 maszyn do gier. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także luksusowe samochody, zegarki oraz pieniądze.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach oraz prania pieniędzy. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch podejrzanych, pozostali zostali objęci m.in. dozorami policyjnymi, zakazami kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz zakazami opuszczania kraju.

Jak informuje CBŚP, było to kolejne uderzenie warszawskiego Biura i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w nielegalną działalność hazardową. Do tej pory w śledztwie zarzutami objęto 45 osób i zabezpieczono ponad 350 automatów do gier hazardowych. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy, w której cały czas wykonywane są czynności.

nielegalny-hazard-mazowsze-5

nielegalny-hazard-mazowsze-4

nielegalny-hazard-mazowsze-3

nielegalny-hazard-mazowsze-2

nielegalny-hazard-mazowsze-6

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest