Onko-Music: ciekawa inicjatywa grodziskiej biblioteki dla chorych na nowotwory

Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim organizuje specjalne warsztaty muzyczne Onko-Music. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób zmagających się z chorobą nowotworową.
onko-music-grodzisk
Fot. mat. promocyjne. Tematem spotkania będzie pozytywne przewartościowanie sytuacji życiowych w aspekcie przezwyciężania chorób nowotworowych z użyciem muzykoterapii.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia, o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki przy ul. Spółdzielczej 9. Tematem będzie pozytywne przewartościowanie sytuacji życiowych w aspekcie przezwyciężania chorób nowotworowych z użyciem muzykoterapii. Zajęcia są skierowane do osób zmagających się z chorobą nowotworową, zdiagnozowanych, będących w trakcie chemio- i radioterapii, po przebytych zabiegach onkologicznych i po przebytym leczeniu onkologicznym. Będą to zajęcia o charakterze warsztatowym, prowadzone przez psychologa z udziałem znanego muzykoterapeuty, lekarza anestezjologa dr Macieja Kieryły oraz muzyka Lucjana Wesołowskiego, który również udostępni instrumenty muzyczne.

Jak informuje Magdalena Żerek z grodziskiej biblioteki, do podstawowych celów tych warsztatów należą: wsparcie osób z chorobą nowotworową, pomoc w przezwyciężaniu negatywnego myślenia, pokonywanie stresu w różnych fazach choroby nowotworowej. Aby zapewnić komfort uczestnikom spotkania, biblioteka w czwartek, 12 kwietnia, będzie czynna do godziny 16.30.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest