„Policja, wszyscy na ziemię”. Brawurowe zatrzymanie handlarzy narkotykami [FOTO, WIDEO]

Policjanci Centralnego Biura Śledczego (CBŚP) i Komendy Stołecznej Policji (KSP) ze specjalnej grupy powołanej przez komendanta głównego policji, w ramach prowadzonego śledztwa, zlikwidowali w ubiegłym roku laboratoria amfetaminy i plantacje marihuany, zatrzymując przy tym siedem osób i zabezpieczając narkotyki. Ci sami policjanci zidentyfikowali także kolejne 33 osoby zamieszane w przestępczość narkotykową. Śledczy zarzucają podejrzanym udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. 24 osoby zostały aresztowane.
narkotyki-zatrzymanie
Fot. KSP Warszawa. W ramach akcji policjanci zatrzymali 23 osoby, a kolejne dziesięć doprowadzili z zakładów karnych.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, gdy policjanci wpadli na trop grupy wprowadzającej do obrotu duże ilości narkotyków. Aby zatrzymać wszystkie osoby związane z tym procederem, komendant główny powołał specjalną grupę śledczą, w skład której weszli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Śledztwo jest nadzorowane przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie Prokuratury Krajowej.

Pierwsze wspólne działania w tej sprawie przeprowadzono na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego w lipcu 2017 roku. Wówczas zlikwidowano trzy laboratoria amfetaminy, zabezpieczono osiem kilogramów siarczanu amfetaminy, osiem litrów płynnej amfetaminy, 12,5 kg marihuany oraz zlikwidowano pięć plantacji konopi. Zatrzymano wtedy także siedem osób, które zostały tymczasowo aresztowane. Śledztwo na tym się nie zakończyło, policjanci CBŚP i KSP dalej ustalali kolejne osoby mające związek z tym procederem.

W ubiegłym tygodniu policjanci z zarządów CBŚP z Kielc, Łodzi, Lublina, Radomia, Olsztyna, Warszawy i Krakowa oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 23 osoby, a kolejne dziesięć doprowadzili z zakładów karnych. Akcja miała miejsce na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego oraz łódzkiego.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie przedstawił podejrzanym zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu substancji odurzających i psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 350 kg. Podejrzanym może grozić kara pozbawienia wolności do 12 lat. Wobec 24 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na poczet przyszłych kar tymczasowo zabezpieczono mienie u podejrzanych na kwotę ponad 300 tys. zł.

narkotyki-zatrzymanie-2

narkotyki-zatrzymanie-3

narkotyki-zatrzymanie-4

narkotyki-zatrzymanie-5

narkotyki-zatrzymanie-6

narkotyki-zatrzymanie-7

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest