Remonty dróg w Warszawie: Czorsztyńska na Woli, Czecha i Trakt Brzeski w Wawrze

W najbliższym czasie przewidziane są remonty ważnych dróg w Warszawie. Nowe oblicze zyskają m.in. ul. Czorsztyńska, Czecha i Trakt Brzeski.
remont-czorsztynska-trakt-brzeski-czecha
Fot. Zarząd Dróg Miejskich Warszawa. Przebudowa Traktu Brzeskiego i ul. Czecha będzie jedną z największych inwestycji w tym sezonie zaplanowanych przez ZDM.

W przypadku ul. Czorsztyńskiej będzie to trzeci etap remontu. Prace obejmą odcinek od ul. Sitnika do ul. Magistrackiej i zakończą podzieloną na trzy części modernizację ulicy. Koszt remontu to ponad 1,4 mln zł. Jak informuje stołeczny Zarząd Dróg Miejskich (ZDM), trwa procedura związana z opracowaniem projektu czasowej organizacji ruchu w tym rejonie. Po jego zatwierdzeniu rozpoczną się prace w terenie. W trakcie robót wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na długości 220 m. To jednak nie wszystko. Wykonawca zaplanował również wybudowanie czterech prostopadłych zatok postojowych. – To ważna informacja, ponieważ przybędą dodatkowe 63 miejsca postojowe, których w sumie będzie aż o 50 proc. więcej, niż jest teraz – powiedział burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Wymieniona zostanie też nawierzchnia chodnika po północnej stronie ulicy. Na ten cel zostanie przeznaczonych ponad 0,5 mln zł.

Zbliża się również remont 4-kilometrowego odcinka ulic Bronisława Czecha i Trakt Brzeski w Wawrze. To jeden z największych remontów, które Zarząd Dróg Miejskich zaplanował na ten sezon. Obejmie południową jezdnię ciągu ulic B. Czecha – Trakt Brzeski, na odcinku od ul. Kajki do ul. Raczkiewicza. Ze względu na słabą podbudowę oraz duży ruch ciężarowy, nawierzchnia tej ulicy jest już bardzo zniszczona. Dlatego na ponad 4-kilometrowym odcinku została zaplanowana nie tylko wymiana nawierzchni, ale również podbudowa jezdni. Z tego powodu prace będą wymagały dłuższego zamknięcia jezdni. W przetargu na wykonanie prac oferty złożyły dwie firmy – Skanska SA i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki. Zaproponowane kwoty mieszczą się w przedziale 13-15,3 mln zł brutto. Wykonawcy zadeklarowali też 5-letnią gwarancję. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy rozpoczną się konkretne prace.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest