Start sezonu na Stawach Walczewskiego

Już od najbliższej soboty, 28 kwietnia mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego i okolic będą mogli korzystać z uroków Stawów Walczewskiego. Do ich dyspozycji będą: łódki, kajaki, rowery wodne.
stawy-walczewskiego
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki. Do dyspozycji grodziszczan jest pomost i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Stawy Walczewskiego to jeden z ulubionych terenów rekreacyjnych mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, zwłaszcza od kiedy przeprowadzono tu prace rewitalizacyjne. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu mogą cieszyć się nie tylko samymi zbiornikami wodnymi, ale również pomostem, drzewami, roślinnością, które zyskały zupełnie nowe oblicze. Obecnie dobiegają końca prace związane z konserwacją kąpieliska i plaży. Obejmują one wymianę piasku, wzmocnienie dna kąpieliska i odmulenie dna dopływu rzeki Rokicianki do stawów.

Z samego kąpieliska na stawach będzie można korzystać od końca czerwca do końca sezonu. Do dyspozycji mieszkańców będzie wypożyczalnia leżaków i parasoli. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będzie czuwał ratownik. Będzie można korzystać również z siłowni plenerowej i placu typu street workout.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest