Koncert Maleńczuka w Grodzisku Mazowieckim

Już dziś warto zarezerwować czas na 18 maja. Tego dnia odbędzie się koncert „Maciej Maleńczuk solo” w Grodzisku Mazowieckim.
malenczuk-koncert-grodzisk-mazowiecki
Fot. Silar/wikipedia.org. Maciej Maleńczuk jest uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Maciej Maleńczuk, artysta nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni, czyli mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym muzyk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. Nie zabraknie takich utworów jak: „Ostatnia nocka”, „Tango libido”, „Sługi za szlugi”, „Dawna dziewczyno” czy „Synu”.

O autentyczności przekazu artysty zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie Maciej Maleńczuk kieruje do swojej publiczności: „Stęsknionych za barwą mojego głosu – doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali”.

Maciej Maleńczuk urodził się 14 sierpnia 1961 roku w Wojcieszowie. Polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości artysta był określany mianem „barda Krakowa”. Jest uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Maciej Maleńczuk nagrywa i występuje solo, jak również z zespołami Püdelsi, Homo Twist oraz Psychodancing. Ma na koncie trzynaście albumów studyjnych. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Voo Voo, Rei Ceballo, Vera Bila, Krzysztof Krawczyk, Małgorzata Krzysica, Made In Poland, Behemoth, Wu-Hae, Big Cyc czy 5th Element. W 2011 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Bilety na wydarzenie w cenie 90 zł do nabycia w kasie kina Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, kasy/rezerwacje tel. 22 734 79 44, kino@centrumkultury.eu) oraz w internecie, na portalach: kupbilecik.pl i biletyna.pl. Koncert Macieja Maleńczuka rozpocznie się o godzinie 19.30.

Źródło: Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest