Napad przy ul. Dworcowej w Piastowie

Dzięki przeprowadzonym działaniom operacyjnym, kryminalni z komendy w Pruszkowie zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 52-latek użył gazu, a następnie zabrał pieniądze z szuflady w budynku dawnej kolektury w Piastowie.
napad-kolektura-piastow
Fot. KPP Pruszków. 52-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, przed północą, w Piastowie na ul. Dworcowej. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że siedział na ławce przed budynkiem, wtedy przysiadł się do niego były pracownik. Po chwili mężczyźni razem weszli do środka. W pewnym momencie napastnik zagroził pokrzywdzonemu nożem, a następnie użył wobec niego gazu, psikając mu w oczy. 52-latek wyjął kilkaset złotych z szuflady i uciekł.

Dzięki sprawnie przeprowadzonym czynnościom operacyjnym i wnikliwej analizie zebranych informacji, kryminalni z Pruszkowa w kilka godzin ustalili dane personalne i zatrzymali mężczyznę. Podczas przeszukania jego samochodu policjanci zabezpieczyli gaz oraz nóż, a w toku dalszych czynności odnaleźli także część skradzionych pieniędzy. Okazało się również, że na zatrzymanego został wydany przez pruszkowski sąd nakaz doprowadzenia do najbliższej jednostki penitencjarnej.

52-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd, na wniosek prokuratury i policji, zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

napad-kolektura-piastow-2

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest