Park of Poland rośnie w oczach. Sami zobaczcie! [FOTO, WIDEO]

Prace nad budową Park of Poland idą pełną parą. Nie zabraknie tu atrakcji dla gości w każdym wieku.
20621266_1466287936789398_6812689996704880076_n
Fot. Facebook/Park of Poland. Prace budowlane nad przyszłym parkiem rozrywki postępują.

Jak informuje inwestor – firma Global City Holdings, w tym roku podmszczonowski park rozrywki zdecydowanie nabierze kształtów. Zakończyła się budowa pierwszej części stropu, dobiegają końca prace związane z budową stropów do poziomu 0. Rozpoczęły się też przygotowania terenu pod uzbrojenie parkingów. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca konstrukcji stalowych w celu zamknięcia budynku i wykonania prac wykończeniowych, które są zaplanowane na ten rok. We Wręczy jest też coraz więcej elementów atrakcji, z których niedługo będą mogli korzystać odwiedzający. Na teren budowy dotarło pierwszych 55 ze 140 tirów z elementami zjeżdżalni wodnych. – Dotychczas wykorzystaliśmy ponad 7017,3 metrów sześciennych betonu, czyli tyle, ile pomieściłyby niemal trzy baseny olimpijskie oraz 1 083 951 kg stali, co stanowi masę 650 samochodów osobowych – czytamy w komunikacie prasowym inwestora.

W Suntago Wodny Świat, pierwszym obiekcie z projektu Park of Poland, powstaną atrakcje dla gości w każdym wieku. Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych:

Saunaria – znajdzie się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria.

Relaks – goście będą tam mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w zakrytym basenie o powierzchni 1 tys. mkw. oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 tys. mkw., z otwieranym w słoneczne dni dachem.

Wodna dżungla Jamango – zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Oprócz tego w Suntago Wodny Świat przewidziano pięć restauracji oraz cztery bary położone bezpośrednio przy basenach. Powstanie tu również czterogwiazdkowy hotel z około 240 pokojami i przestrzenią konferencyjną. Grupa Global City Holdings w połowie marca podpisała umowę na usługi doradcze i zarządzanie obiektem. Otwarcie hotelu planowane jest na czwarty kwartał 2020 roku.

Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Dojechać do niego będzie można autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Władze gminy Mszczonów zapowiadają, że w tym roku wybudowana zostanie droga dojazdowa. Inwestycja warta 150 mln euro przewidziana jest na dwa lata, jest finansowana ze środków własnych inwestora oraz kredytów bankowych. Otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku.

park-rozrywki-mszczonow

park-rozrywki-mszczonow-3

park-rozrywki-mszczonow-4

park-rozrywki-mszczonow-5

Facebook/Park of Poland

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest