Poważny wypadek na A2. Duże utrudnienia w kierunku Warszawy

Szczyt powrotów z majówki w pełni. Niestety, nie wszystkie kończą się szczęśliwie. Na autostradzie A2 miał miejsce poważny wypadek.
wypadek-a2-zukow
Fot. wikipedia.org. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona helikopterem LPR do szpitala.

O zdarzeniu poinformował serwis tvnwarszawa.tvn24.pl. Doszło do niego w niedzielę, 6 maja. Około godziny 16.00 na autostradzie A2 w Żukowie pod Grodziskiem Mazowieckim zderzyły się ze sobą trzy samochody: opel, hyundai i bmw. Ranne zostały trzy osoby. Na miejsce natychmiast ruszyły służby m.in. policja i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Kobieta podróżująca oplem została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Do lecznicy przewieziono również dwie osoby jadące hyundaiem. Jak informuje serwis tvnwarszawa.tvn24.pl, ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu wynika, że sprawcą zdarzenia był kierowca opla. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami, dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy są bowiem zablokowane.

Policja przypomina o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wzmożonych powrotów z majówki. Mundurowi są szczególnie aktywni na trasach wylotowych i wlotowych do stolicy, drogach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest