Tragiczny weekend w regionie: wypadki w Walendowie, Wypędach i Żabiej Woli. Nie żyje motocyklista, trzy osoby ranne

W ciągu ostatnich trzech dni, na terenie powiatu pruszkowskiego i grodziskiego doszło do trzech poważnych wypadków drogowych. W jednym z nich zginął motocyklista.
wypadek-walendow-zabia-wola-wypedy
Fot. T. Możdżeń/Ochotnicza Straż Pożarna Falenty. W niedzielę, 27 maja po południu, na trasie S8 zderzyły się dwa auta..

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w piątek, 25 maja. Tego dnia, tuż przed godziną 21.00, na ul. Sokołowskiej w Wypędach (gmina Raszyn) doszło do zderzenia samochodu dostawczego i osobowego. Ranna została jedna osoba.

W sobotę, 26 maja, około godziny 11.30 miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych w Żabiej Woli. Ranne zostały dwie osoby, przewieziono je do szpitala. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej – z Żelechowa i Grodziska Mazowieckiego, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę, 27 maja w Walendowie (gmina Nadarzyn), około godziny 14.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ul. Nad Utratą kierowca samochodu osobowego próbował wykonać manewr skrętu w lewo, w tym momencie z dużą prędkością uderzył w niego jadący z naprzeciwka motocyklista. Niestety, kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Jak informuje serwis nadarzyn.tv, to najprawdopodobniej obywatel Turcji. Na miejscu pracują służby ratunkowe: policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Kierowcy poruszający się w rejonie wypadku muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia zajmie się Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Tego samego dnia służby ratunkowe interweniowały na trasie S8 w Wypędach. Około godziny 16.00 zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe, w wyniku czego jeden z nich dachował. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Tragiczny weekend w regionie: wypadki w Walendowie, Wypędach i Żabiej Woli. Nie żyje motocyklista, trzy osoby ranne