Błonie: dokonał napadu w sklepie, a po wszystkim zwyzywał policjantów i groził im pozbawieniem życia

W jednym ze sklepów w Błoniu doszło do rozboju. Podejrzany o to przestępstwo 36-letni Tomasz W. znieważył policjantów i groził im pozbawieniem życia.
kradziez-rower-leszno
Fot. KPP Żyrardów. Podejrzany chciał zmusić policjantów do odstąpienia od zatrzymania i zagroził im pozbawieniem życia.

Wszystko rozegrało się w piątek, 15 czerwca, po południu. Wtedy do komisariatu w Błoniu przyszła kobieta i poinformowała dyżurnego o rozboju, do którego doszło kilka minut wcześniej w jednej z placówek handlowych. Z jej relacji wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna, który uderzył pracownika w głowę, a następnie zabrał artykuły spożywcze, w tym alkohol, po czym uciekł.

Co ciekawe, podczas rozmowy z policjantem, zgłaszająca interwencję kobieta zauważyła podejrzewanego mężczyznę przechodzącego w pobliżu komisariatu. Dyżurny natychmiast zareagował i wspólnie z kryminalnym z komendy w Starych Babicach wybiegł z jednostki i zatrzymał 36-latka. Podczas zatrzymania mężczyzna znieważył funkcjonariuszy. Chcąc zmusić policjantów do odstąpienia od zatrzymania, groził im pozbawieniem życia. Badanie alkomatem wykazało, że Tomasz W. był nietrzeźwy. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia trafił do policyjnej celi.

W niedzielę, 17 czerwca mieszkaniec błońskiej gminy usłyszał zarzuty, a zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest