Metro dojedzie na Mory. Przetarg rozstrzygnięty!

W piątek, 22 czerwca, został wybrany wykonawca w przetargu na zaprojektowanie i budowę ostatniego odcinka II linii metra na Bemowie od planowanej stacji Lazurowa do stacji Techniczno-Postojowej Mory. Zwycięzcą jest konsorcjum dwóch firm: Astaldi i Gülermak.
metro-mory
Fot. Wielobranżowy Projekt Koncepcyjny. Cała II linia metra ma być gotowa przed 2023 rokiem.

– Wybraliśmy wykonawcę budowy metra dla odcinka Mory+3. To niewątpliwie kluczowy etap inwestycji. Metro dojedzie na Bemowo, a jego sprawne funkcjonowanie zapewni nowa stacja techniczno-postojowa – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – W ramach kontraktu powstaną trzy stacje pasażerskie, stacja techniczna Mory oraz parkingi Parkuj i Jedź. Dzięki temu warszawiacy z Bemowa w 20 minut dojadą do centrum – dodaje.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Astaldi sp.a., i Gülermak sp. z o.o. Firmy zaoferowały wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę brutto: 1 622 951 790 zł. Wśród kryteriów wyboru znalazły się: cena – 60 proc., skrócenie czasu wykonania – 8 proc., przedłużenie okresu rękojmi – 32 proc.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał max. 50 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie trzech stacji metra oraz niemal czterech kilometrów podwójnego tunelu i Stacji Techniczno-Postojowej Mory.

Ostatnie zaplanowane stacje II linii metra to:

stacja C03 Lazurowa – po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej,

stacja C02 Chrzanów – w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej,

stacja C01 Połczyńska – w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Za ul. Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, na ponad 26 hektarach wybudowana zostanie Stacja Techniczno-Postojowa Mory, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami oraz zapleczem technicznym II linii metra.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest