Onko-Music w Grodzisku Mazowieckim!

Już po raz drugi w Grodzisku Mazowieckim odbędą się warsztaty dla osób zmagających się z chorobą nowotworową i ich rodzin. Na wydarzenie pn. „Onko-Music” zaprasza grodziska biblioteka.
onko-music-grodzisk
Fot. mat. promocyjne. Celem warsztatów jest wzajemne wsparcie, pokonywanie stresu oraz budowanie postawy ducha walki.

Spotkanie w ramach Onko-Music, czyli warsztatów muzykoterapeutycznych dla osób zmagających się z chorobą nowotworową i ich rodzin odbędzie się w czwartek, 7 czerwca, o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki przy ul. Spółdzielczej 9. Zajęcia będą prowadzone przez psychologa z udziałem znanego muzykoterapeuty, lekarza anestezjologa dr Macieja Kieryły oraz muzyka Lucjana Wesołowskiego, który również udostępni swoje instrumenty muzyczne.

Onko-Music jest przestrzenią, w której osoby chore i ich rodziny mogą się wspierać i wymieniać wiedzą na temat chorób nowotworowych. Jest też miejscem, w którym można skorzystać z terapeutycznych właściwości muzyki. Dr Maciej Kierył wyzwala pozytywne emocje, uczy, jak poprawnie oddychać, zaś zaproponowane przez niego zadania, pozwalają zapomnieć o chorobie.

– Nasze pierwsze spotkanie Onko-Music było niezwykłym przeżyciem. Licznie zgromadzeni uczestnicy byli zachwyceni grą i instrumentami Lucjana Wesołowskiego oraz profesjonalizmem dr Macieja Kieryły – informuje Magdalena Żerek z grodziskiej biblioteki. Inicjatorką spotkania i jego pomysłodawczynią jest Ewa Magdziak. Patronem medialnym wydarzenia jest serwis zachodniemazowsze.info.

Relację z pierwszego spotkania Onko-Music można zobaczyć TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest