14 mln zł na nowe ścieżki rowerowe dla Żyrardowa, Grodziska, Podkowy Leśnej, Milanówka, Michałowic i Pruszkowa

Budowa ponad 10 km nowych ścieżek rowerowych oraz przebudowa ponad 1,8 km już istniejących to założenia projektu realizowanego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Liderem jest miasto Żyrardów, a partnerami pięć gmin – Michałowice, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna i Pruszków.
nowe-sciezki-rowerowe-zachodnie-mazowsze
Fot. Ben_ Kerckx/pixabay.com. Ścieżki powstaną na terenie sześciu gmin.

Ponad 3,8 km ścieżek rowerowych powstanie w Żyrardowie na odcinku od ul. Skrowaczewskiego do ul. Okrzei 51, wzdłuż ul. Opolskiej i Ziołowej, a także w ciągu ul. Spacerowej. Od ul. Mireckiego do skrzyżowania z ul. Procnera będzie blisko dwukilometrowy ciąg pieszo-rowerowy, a na odcinku od ul. Skrowaczewskiego do ul. Okrzei 51 ponad 2,5 km chodnika.

W Michałowicach ścieżka rowerowa będzie miała długość 2,6 km. Powstanie po północnej stronie rzeki Raszynki – na odcinku od ul. Powstańców Warszawy w Regułach do ulicy Kasztanowej. Rozbudowana zostanie też ścieżka rowerowa w ciągu ul. Topolowej o długości 1,5 km na odcinku od komisariatu policji w Regułach do ul. Szkolnej w Michałowicach. W Grodzisku Mazowieckim powstaną dwie wiaty rowerowe, każda składająca się z ośmiu segmentów, w których zamontowane będą stojaki rowerowe jednostronne 6-miejscowe. Gmina Milanówek zainwestuje fundusze w wybudowanie trasy rowerowej wzdłuż ul. Królewskiej oraz ciąg pieszo-rowerowy od skrzyżowania z ul. Podwiejską do skrzyżowania z ul. Brwinowską. W Podkowie Leśnej powstanie ścieżka rowerowa o długości ponad 500 m w ciągu Al. Lipowej, a także ciągi pieszo-rowerowe od ul. Brwinowskiej do ul. Gołębiej i od ul. Gołębiej do granicy miasta.

Pruszków wybuduje trzy ścieżki rowerowe – pierwszą, blisko kilometrową, wzdłuż Al. Wojska Polskiego, drugą trzystumetrową, w ciągu ul. Niecałej i trzecią (około 440 m) na długości ul. Lipowej. Ciąg pieszo-rowerowy powstanie również wzdłuż ul. Krętej. Projekt zakłada dodatkowo instalację infrastruktury towarzyszącej m.in.: stacji naprawczych, podpórek, stojaków na rowery, miejsc do odpoczynku oraz oświetlenie ścieżek.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest