Alarm bombowy i ewakuacja mieszkańców w Ożarowie. Sprawcą 17-latek

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Starych Babicach zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu mińskiego, który w rozmowie telefonicznej poinformował mieszkankę Ożarowa Mazowieckiego, że w jej domu jest bomba. Na szczęście informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się.
samobojstwo-pruszkow-marii
Fot. policja.pl. Kryminalni z komendy w Starych Babicach błyskawicznie namierzyli sprawcę.

Mieszkanka Ożarowa Mazowieckiego odebrała niecodzienny telefon. Anonimowy rozmówca poinformował, że w jej domu znajduje się bomba, a następnie rozłączył się. Po otrzymaniu informacji dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policyjnych pirotechników z psem wykrywającym materiały wybuchowe oraz inne służby. Funkcjonariusze ewakuowali rodziny z pobliskich domów. Policyjny pirotechnik oraz przewodnik z psem sprawdzili teren pod kątem materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze szczegółowo skontrolowali zarówno dom mieszkalny, jak i przyległy do niego teren. Informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się.

Sprawą zajęli się również kryminalni z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, którzy przystąpili do ustalania tożsamości sprawcy fałszywego alarmu. Rzetelna praca oraz szczegółowe ustalenia operacyjne pozwoliły policjantom zidentyfikować osobę odpowiedzialną za wywołanie zamieszania. Okazało się, że mężczyzna jest mieszkańcem powiatu mińskiego. Kryminalni ze Starych Babic udali się do miejsca jego zamieszkania i zatrzymali 17-letniego Adriana U.

17-latek usłyszał w prokuraturze zarzut z art. 224 a Kodeksu karnego. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest