Data Scientist – sprawdź kim są i czym się zajmują!

Codziennie korzystając z produktów, usług czy jeżdżąc samochodem generujemy gigabajty danych. Zadaniem Data Scientist jest ich analiza, po co? Aby wyciągnąć wnioski na przyszłość i wykorzystać je przy tworzeniu rozwiązań biznesowych. Cały czas rośnie zapotrzebowanie na przetwarzanie danych i na profesjonalistów, którzy się tym zajmują. Jak w praktyce wygląda taka praca? Od czego zacząć? Tego dowiecie się w czwartek 23 sierpnia.
fire-talk-data-scientist
Fot. mat. promocyjne. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Firma Sharpeo po raz kolejny organizuje wydarzenie technologiczne z serii Fire Talk, tematem najbliższej edycji jest Data Science. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 sierpnia o godz. 18:30 w Campus Warsaw a Google Space.

Wystąpią między innymi:

Andrzej Cieśluk – Data Scientist specjalizujący się w programowaniu neurolingwistycznym. Jego zainteresowania skupiają się wokół wyzwań związanych z komunikacją człowiek-maszyna. Podczas spotkania opowie o “Sentiment analysis in practice” – potencjalnych trudnościach i sposobach radzenia sobie z analizą emocji w sieciach społecznościowych.

Aleksander Obuchowski – student fizyki technicznej ze specjalizacją informatyka stosowana na Politechnice Gdańskiej. Interesuje się sztuczną inteligencją, neuroinformatyką i uczeniem maszynowym. Opowie “Co łączy giełdę, pogodę i podpowiadanie tekstu, czyli Łańcuchy Markowa”.

Piotr Migdał – Dr fizyki kwantowej, niezależny konsultant z analizy danych. Specjalizuje się w uczeniu maszynowym, głębokich sieciach neuronowych i interaktywnej wizualizacji danych. Podczas wydarzenia opowie na temat „Sztucznych sieci neuronowych w przeglądarce internetowej”.

Eksperci przedstawią swoje 20’ prezentacje, a wydarzenie zakończy się sesją networkingową podczas której będziecie mieli okazję lepiej poznać speakerów oraz dopytać o interesujące kwestie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować za pomocą formularza na stronie: sharpeo.com/firetalk-register.

Dołączając do wydarzenia na portalu Facebook będziecie na bieżąco ze wszystkimi informacjami: https://www.facebook.com/events/450928578648263

Patroni medialni:

StartupTV

Gazeta-msp.pl

Biznes2biznes.com

Techpage.pl

ZachodnieMazowsze.info

CodingTime.pl

SciezkaProgramisty.pl

Gomobi.pl

RadioKampus.fm

PodajDalej.info.pl

Web-news.pl

Programistamag.pl

DataEvangelists.ai

Google Business Group

WomenTechmakers.com

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest