Pościg i szarpanina z policjantami w Łomiankach

Policjanci z Łomianek po podjętym pościgu zatrzymali 31-letniego kierującego skuterem. Na widok radiowozu i sygnałów dawanych przez mundurowych do zatrzymania, mężczyzna najpierw gwałtownie przyśpieszył, potem uderzył w ogrodzenie, a na końcu próbował uciekać pieszo. A to nie wszystkie jego wybryki podczas jednej interwencji.
zderzenie-opel-trasa-katowicka-urzut
Fot. KG. Rafał Z. nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej.

Było już po godzinie 1:00 w nocy, gdy policjanci z Łomianek zauważyli kierującego skuterem, którego styl jazdy mógł wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Mundurowi postanowili sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny, dlatego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali mu sygnał do zatrzymania się. Ten jednak najpierw gwałtownie przyspieszył. Następnie, gdy w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w ogrodzenie, próbował uciekać pieszo.

Chwilę później Rafał Z. był już w rękach policjantów. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że nie spożywał wcześniej alkoholu. Podczas interwencji 31-latek cały czas agresywnie się zachowywał w stosunku do policjantów. Używając siły fizycznej naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

W tym czasie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Rafałowi Z. zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydanego polecenia. 31-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw oraz poddał się dobrowolnie karze. Natomiast za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest