Pruszkowski nożownik zatrzymany. Grozi mu dożywocie

W czwartek, 16 sierpnia pruszkowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 19-latek został przesłuchany w prokuraturze i doprowadzony do sądu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie
nozownik-pruszkow
Fot. KPP Pruszków. Nożownik najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 sierpnia późnym wieczorem w Pruszkowie. Do jednego z mieszkań w centrum miasta wszedł mężczyzna, który w pewnym momencie zaatakował nożem kuchennym jednego z domowników. Napastnik zadawał ciosy nożem po całym ciele ofiary. Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa do chwili obecnej. Sprawcy udało się uciec z mieszkania ofiary przed przybyciem policji.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła pruszkowska prokuratura, a wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęli się policjanci. Mimo że sprawca ukrywał się, funkcjonariusze zatrzymali 19-latka na terenie Pruszkowa. W czwartek, 16 sierpnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu, odmówił także składania wyjaśnień.

Sąd Rejonowy w Pruszkowie, na wniosek prokuratury i policji, zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest