Rower miejski w Żyrardowie

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa czy Warszawy już od kilku sezonów mogą korzystać z rowerów miejskich. Teraz przyszła pora na Żyrardów.
rower-miejski-zyrardow
Fot. UM Żyrardów. Na początku żyrardowski system roweru miejskiego będzie składał się z czterech stacji rowerowych wyposażonych w 15 stojaków oraz po dziesięć rowerów na każdej.

Umowę z firmą Nextbike, na świadczenie usługi polegającej na uruchomieniu, zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru miejskiego w Żyrardowie w latach 2018-2020, prezydent Wojciech Jasiński podpisał kilka tygodni temu. Tym samym jeszcze w tym roku miasto dołączy do kilkudziesięciu innych miejscowości z całej Polski posiadających takie systemy. W samym województwie mazowieckim jest dziesięć miast, w których mieszkańcy mogą korzystać z rowerów miejskich. – To kolejna historyczna chwila dla naszego miasta w tej kadencji. Dołączamy do miast, które dbają o swoich mieszkańców i promują zdrowy tryb życia. Nasze działania związane z rozwojem infrastruktury ścieżek rowerowych, a teraz z budową stacji rowerowych, mają na celu podniesienie komfortu i jakości życia w Żyrardowie. Jestem pewny, że to dopiero początek. Ten system będziemy rozwijali, patrząc przy tym na sugestie jego użytkowników – powiedział prezydent Wojciech Jasiński. Na początku żyrardowski system roweru miejskiego będzie składał się z czterech stacji rowerowych wyposażonych w 15 stojaków oraz po dziesięć rowerów na każdej.

Stacje rowerowe będą zlokalizowane następująco:

Dwie stacje przy dworcu PKP (rejon skrzyżowania Al. Partyzantów z ul. Bohaterów Warszawy, rejon skrzyżowania ul. Towarowa z ul. Kolejową),
Stacja przy Pl. Jana Pawła II,
Stacja przy Parku Seniora.

System będzie obsługiwany przez firmę Nextbike, która ma ogromne doświadczenie w tej branży dzięki wdrożeniu takich systemów w kilkudziesięciu miastach w całym kraju. Dla użytkowników będzie dostępna całodobowa infolinia, której zadaniem jest zbieranie informacji o wszystkich zdarzeniach związanych ze sprzętem roweru miejskiego. Nadzór nad systemem będzie prowadzony 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. – Bardzo się cieszymy, że Żyrardów dołącza do rodziny Nextbike. Wielu mieszkańców miasta już korzysta z naszych systemów w Grodzisku Mazowieckim, Warszawie i innych miastach. Teraz będą mogli za pomocą tego samego konta wypożyczyć też rowery w Żyrardowie. Jestem przekonany, że Żyrardowski Rower Miejski szybko zyska nowych użytkowników, którzy przekonają się, że rower publiczny to szybki, przyjemny i zdrowy środek transportu w mieście – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska,

– Z informacji uzyskanych od firmy Nextbike wynika, że około 900 użytkowników ich systemu na terenie kraju to żyrardowianie! To bardzo dobry prognostyk i dowód na to, że takie rozwiązanie należało wprowadzić w naszym mieście – informują urzędnicy z żyrardowskiego ratusza. W tym roku rowerzyści będą mogli skorzystać z rowerów miejskich od 1 października do 30 listopada. W kolejnych latach system będzie dostępny od 1 kwietnia do 31 października. Jest to rozwiązanie stosowane powszechnie, poprzedzone obserwacjami użytkowania rowerów w innych miastach.

Źródło: Urząd Miasta w Żyrardowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest