Wielkie otwarcie Eko Parku coraz bliżej [FOTO]

Kilka tygodni dzieli mieszkańców Żyrardowa od uroczystego otwarcia Eko Parku. Na zrewitalizowanym obiekcie nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku.
eko-park-zyrardow
Fot. UM Żyrardów. Na zagospodarowanie Eko Parku władzom Żyrardowa udało się pozyskać dofinansowanie.

– Nie możemy się doczekać otwarcia tego magicznego miejsca, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na powierzchni pojawiły się niektóre elementy, w tym zabawki dla dzieci i widać zarys alejek, to do końca jeszcze mnóstwo pracy – informują urzędnicy z żyrardowskiego ratusza.

Co zobaczymy we wrześniu podczas oficjalnego otwarcia Eko Parku?

SPORT
Maszyny sportowe, w tym biegacz, wioślarz, twister potrójny, motyl, rower, koła Tai Chi, surfer podwójny na wzmocnienie mięśni brzucha oraz bioder. Ćwiczenia na surferze wpływają na poprawę zmysłu równowagi oraz giętkość i koordynację całego ciała. Wahadło podwójne wzmacnia muskulaturę pasa biodrowego, kończyn dolnych i górnych. Korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, oddechowy i trawienny. Poprawia krążenie. Wskazane dla osób z bólami odcinka krzyżowego i bólami nóg.

MAŁA ARCHITEKTURA I ZIELEŃ
Ścieżka łyżworolkowa, drogi rowerowe, alejki, chodnik z kostki betonowej. Miłośnicy gier planszowych będą mogli zasiąść do blatów do gry w szachy i chińczyka.

DLA DZIECI
Między innymi huśtawka typu bocianie gniazdo, huśtawka typu „ważka”, zjazd linowy, pole do minigolfa, platforma do balansowania, baza treningowa dla małych astronautów, czy ścieżka muzyczna. Ścieżka muzyczna składa się z różnorodnych instrumentów, np. cymbałki, bongos, kontrabas, czy harfa. Dodatkowo zjeżdżalnie ze stali nierdzewnej, przejścia rurowe, ścianka wspinaczkowa, a także taras widokowy zlokalizowany na górce.
W projekcie ponadto przewidziano zastosowanie nawierzchni odpornej na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wykonawca gwarantuje, że nawierzchnia będzie posiadała atest Polskiego Instytutu Higieny i certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów bezpieczeństwa.

DLA SMAKOSZY wiaty grillowe, konstrukcja drewniana.

WC Budynek ustępu publicznego z częścią gospodarczą. Budynek będzie parterowy, wentylowany, WC damski, męski, dla niepełnosprawnych, dla personelu, a także pomieszczenia socjalne i porządkowe. Obiekt będzie wyposażony w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacji sanitarnej oraz wód opadowych.

eko-park-zyrardow-2

eko-park-zyrardow-3

eko-park-zyrardow-4

eko-park-zyrardow-5

eko-park-zyrardow-6

Źródło: UM Żyrardów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest