Areszt za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w Hornówku

Kryminalni z komendy w Starych Babicach zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Adam O. pastwił się nad swoją ofiarą. Na koniec zostawił nieprzytomnego mężczyznę w środku palącego się domu i uciekł z miejsca zdarzenia.
zabojstwo-pozar-hornowek
Fot. KPP Stare Babice. Zatrzymanie Adama O. zajęło kryminalnym ze Starych Babic zaledwie kilka godzin.

Tuż po godzinie 11.00 dyżurny komendy w Starych Babicach dostał zgłoszenie, że w Hornówku (gmina Izabelin) doszło do pożaru budynku. Po dojechaniu na miejsce policjanci zauważyli przez otwarte drzwi, że w domu w kłębach dymu leży mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast ewakuowali nieprzytomnego człowieka z płonącego budynku. Pokrzywdzony z licznymi ranami na ciele został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Mundurowi szybko ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że Adam O. wspólnie z mężczyzną, którego później próbował zabić, odwiedził znajomego w Hornówku. Adam O. od początku spotkania był bardzo agresywny, zmuszał pozostałych uczestników spotkania do picia alkoholu. Po jakimś czasie jego agresja skupiła się na jednym z nich. Na koniec zostawił nieprzytomnego mężczyznę w środku płonącego budynku i uciekł z miejsca zdarzenia.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach już po kilku godzinach zatrzymali Adama O. w jednym z warszawskich lokali. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara nawet do 25 lat więzienia albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest