„Narodowe Czytanie” w Grodzisku Mazowieckim. Będą atrakcje dla dzieci i kiermasz książki

Grodziszczanie wspólnie przeczytają „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wydarzenie odbędzie się 8 września.
narodowe-czytanie-grodzisk-2018
Fot. mat. promocyjne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła para prezydencka.

– Rok 2018 jest rokiem szczególnym, ponieważ obchodzimy w nim rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Od stycznia staramy się przypominać o tym wydarzeniu i organizować spotkania dla różnych grup odbiorców. Podczas tych spotkań przypominamy historię Polski – informuje Magdalena Żerek z Biblioteki Publicznej w Grodzisku Mazowieckim.

„Narodowe Czytanie” swój finał mieć będzie w całej Polsce 8 września. Tegoroczną lekturą wydarzenia jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Grodzisku Mazowieckim „Narodowe Czytanie” jest organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki.

– Spotykamy się 8 września w godz. 11.00-14.00 przed budynkiem Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Na ten dzień zaplanowaliśmy wydarzenie plenerowe o charakterze rodzinnego spotkania. Wraz ze znanymi w Grodzisku Mazowieckim osobami czytać będziemy „Przedwiośnie” i rozmawiać o literaturze. Organizujemy kiermasz książki i animacje dla dzieci. Każdy z mieszkańców będzie mieć również możliwość przeczytania fragmentu powieści – informują organizatorzy. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Mazowieckim jest serwis zachodniemazowsze.info.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest