Oddział rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka jest jak nowy. Pieniądze na remont przekazali Anna i Robert Lewandowscy [FOTO]

Kilkanaście dni temu w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej. W uroczystości wzięli udział m.in. Anna i Robert Lewandowscy – główni darczyńcy, którzy na remont przekazali 500 tys. zł.
centrum-zdrowia-dziecka-remont-lewandowscy-10
Fot. Centrum Zdrowia Dziecka. Podczas uroczystości otwarcia wyremontowanego oddziału pacjenci mieli okazję bliżej poznać Annę i Roberta Lewandowskich.

Dzięki przekazanym przez Annę i Roberta Lewandowskich funduszom, na Oddziale Rehabilitacji zostały wyremontowane sale chorych, wymienione sufity na sufity kasetonowe, ściany zabezpieczono nową okładziną, wymieniono grzejniki, oraz zwiększono ilość łazianek i przeprowadzono gruntowny remont już istniejących. Jak informuje szpital, remont wpłynął na poprawę warunków bytowych i sanitarnych, jak również na zwiększenie komfortu pobytu pacjentów i ich opiekunów w salach chorych.

W trakcie uroczystości otwarcia oddziału mali pacjenci mieli okazję spędzić czas z najsłynniejszą parą polskich sportowców. – Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Ani i Robertowi Lewandowskim, którzy już od kilku lat odwiedzają naszych Pacjentów. To już druga wizyta w Klinice Rehabilitacji, wcześniej odwiedzili naszych Pacjentów w Klinice Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego, w Klinice Onkologii oraz w Klinice Neurochirurgii. Każde takie spotkanie wzbudza dużo pozytywnych emocji, radości i ma ogromne znaczenie zarówno dla naszych małych Pacjentów, jak również dla ich opiekunów – informuje szpital.

Ania i Robert z okazji swoich 30. urodzin postanowili po raz kolejny wesprzeć finansowo Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Tym razem pomoc otrzyma Klinika Neurochirurgii, w której leczonych jest ponad 1 500 chorych dzieci rocznie, wykonywanych jest ok. 660 operacji m.in.: nowotwory mózgu i kanału kręgowego, wodogłowie, przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych, padaczka lekooporna. – Na chwile obecną z urodzin Ani i Roberta Lewandowskich wpłynęło 136 950,00 zł i 5 000,00 EUR., a kolejne środki nadal wpływają – cieszy się personel lecznicy.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

centrum-zdrowia-dziecka-remont-lewandowscy-6

centrum-zdrowia-dziecka-remont-lewandowscy-8

centrum-zdrowia-dziecka-remont-lewandowscy-9

Źródło: Centrum Zdrowia Dziecka

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest