Pijany traktorzysta oświetlał sobie drogę telefonem

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 21-letni mężczyzna zatrzymany przez grodziskich policjantów. Kompletnie pijany jechał nocą ciągnikiem rolniczym bez świateł, które próbował zastąpić latarką z telefonu.
traktor-telefon-opypy
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Po wytrzeźwieniu 21-letni Kamil P. usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zaboru ciągnika.

Kilka dni temu, przed godziną 21.00, grodziscy policjanci zostali poinformowani przez kierowców o ciągniku rolniczym bez świateł, jadącym ruchliwą ulicą w Opypach. Na miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowa. Funkcjonariusze szybko zauważyli pojazd, którego kierowca oświetlał sobie drogę telefonem komórkowym. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych, podczas kontroli wyszło na jaw, że 21-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał również żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Traktor został zabezpieczony, a kierowca trafił do policyjnej celi. Następnego dnia do grodziskiej komendy zgłosił się właściciel ciągnika, który poszukiwał swojego pojazdu. Po wytrzeźwieniu Kamil P. usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zaboru ciągnika.

Grodziscy policjanci dziękują za szybkie zgłoszenie w tym przypadku i zachęcają kierowców do reagowania na zagrożenia, stwarzane przez nietrzeźwych lub nieodpowiedzialnych użytkowników dróg.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest