Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany

Mundurowi z Żyrardowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Już został aresztowany, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
wypadek-jozefow-wiskitki
Fot. KPP Żyrardów. Podejrzany 26-latek trafił do aresztu.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 2 września w Józefowie (gm. Wisitki). Kierujący skodą potrącił 60-letniego mężczyznę, który w wyniku uderzenia zmarł na miejscu, a kierowca uciekł. – Ustalenie podejrzanego nie zajęło funkcjonariuszom dużo czasu, z zebranych dowodów wynikało, że skodą kierował 26-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna przez kilka dni się ukrywał, jednak został zatrzymany, a po przedstawieniu zarzutów sprawę skierowano do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Sąd Rejonowy w Żyrardowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i 26-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej na temat wypadku w Józefowie można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest