Policja poszukuje świadków wypadku w Łubcu

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzystki i kierującego mercedesem doszło w sobotę około godziny 14.00 na drodze wojewódzkiej nr 579 w miejscowości Łubiec (gmina Leszno). Niestety pomimo podjętej natychmiastowo reanimacji, kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Policja szuka świadków wypadku.
wypadek-lubiec
Fot. KPP Stare Babice. W wyniku zdarzenia zginęła rowerzystka.

W sobotę, 8 września, około godziny 14.00 na drodze wojewódzkiej nr 579 w miejscowości Łubiec (gmina Leszno) miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy z udziałem rowerzystki i kierującego mercedesem. Niestety pomimo podjętej natychmiastowo reanimacji, kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

– Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych obecni byli prokurator oraz biegły w zakresie wypadków w ruchu drogowym. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Świadkowie tego wypadku oraz osoby mogące przyczynić się do ustalenia okoliczności zdarzenia, w szczególności kierowca osobowego srebrnego lub szarego volkswagena jadący w tym czasie w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, a także osoby, których pojazdy były wyposażone w rejestratory obrazów, proszeni są o kontakt z prowadzącą sprawę mł. asp. Ewą Wąsik tel. (22) 604 32 26 lub naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego tel. (22) 604 32 21 albo całodobowo z Komendą Powiatową Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach tel. (22) 752 80 00. Do dyspozycji jest również adres poczty elektronicznej e-mail: oficer.prasowy.warszawa-zach@ksp.policja.gov.pl.

Policjanci apelują jednocześnie do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest