W Pruszkowie i Piastowie łapią za „posiadanie”. Nawet do 10 lat pozbawienia wolności!

Mundurowi z komendy policji w Pruszkowie wciąż walczą z osobami, które nie przestrzegają Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ostatnio zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie tzw. substancje zabronione.
narkotyki-pruszkow-piastow
Fot. 7raysmarketing/pixabay.com. Za posiadanie marihuany grozi nawet trzy lata więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Piastowa zwrócili uwagę na grupę młodych mężczyzn. W trakcie legitymowania jeden z nich zaczął się nerwowo zachowywać, co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Zapytany, czy posiada przy sobie przedmioty zabronione, sam dobrowolnie wydał ukryty w kieszeni kurtki plastikowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego. Mundurowi postanowili przeszukać w mieszkanie 18-latka i tam znaleźli kolejny pojemnik z suszem oraz kilka torebek foliowych z tą samą zawartością. Całość została zabezpieczona, a mężczyzna zatrzymany. Wstępne badanie wykonane testerem wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana. Ten mężczyzna usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za który Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Znacznie większe kłopoty może mieć 26-latek z Pruszkowa. Kryminalni zabezpieczyli u niego ponad 500 gram marihuany, kokainę i ekstazy. Mężczyzna usłyszał już zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości środków odurzających ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest